Check the settings درباره من - دست نوشته های من در فضای سایبری دست نوشته های من در فضای سایبری UA-135353955-1

وبلاگ شخصی علی حقیقت جو

درباره من

300642_107351412685573_1002562632_nبنده ی حقیر؛ علی حقیقت جو، متولد نیمه مهر سال ۱۳۶۹ ؛ فرزند آخر از خانواده ای به لحاظ جایگاه اجتماعی معمولی و نسبتا شلوغ شیرازی هستم.

اصالت خانواده من به جدم “تیمور خان حقیقت جو” بر می گرده. تیمور خان جمیعا سه همسر و ۱۹ فرزند داشت که پدر بزرگ من یعنی “حبیب الله حقیقت جو” اولین فرزند و بزرگترین پسر خانواده بود. تیمور تاجر بود و میان تجار آن زمان به خوش نامی مشهور بود. آخرین همسر او که دختر کد خدای داریون بود مسبب ساخت اولین مدرسه و اولین بهداری در داریون شد. (داریون در ۳۵ کیلومتری شیراز واقع شده است)

اولین گاراژ شیراز رو تیمور برای رفت و آمد کامیون های باری خودش بنا کرد؛ هم اکنون محله ای قدیمی در شیراز ملقب به کل تیموری است که به واسطه فعالیت های گسترده ایشان بدین نام ملقب شده است.
پدر بزرگ من پس از سن ۱۶ سالگی به خدمت ارتش دراومد و در جنگ جهانی دوم دام پزشک ارتش رضاخان بود. حبیب الله جمیعا دو همسر و ۹ فرزند داشت که پدر من “احسان الله حقیقت جو” اولین فرزند و بزرگترین پسر خانواده بود.

20121013_222727

هرچند که پدر من در علم ریاضیات زبانزد بود ولی ایشون هم مانند پدرشون به خدمت ارتش دراومد و دوره های مختلف نظامی رو نمرات بالا پشت سر گذاشت.

پدر من در طول دوران خدمتش بیش از ۵۰ مرتبه پرش از هواپیما را تجربه کرده و در جنگ هشت ساله ایران و عراق به مدت ۴۲ ماه در جبهه حضور داشته.

من سه برادر و دو خواهر دارم که بحمدالله همگی از من بزرگترند !

و در نهایت این ما هستیم که می بایست در مراقبت اعمال و رفتارمان آنچنان کوشش کنیم تا بلکه بتونیم خواسته مطلوب پدرانمون که رسیدن به سعادت و خوشبختی هست رو جامه عمل بپوشونیم.

 

IMG_3991من پس از گذراندن دوره متوسطه در رشته الکتروتکنیک، مقطع کاردانی رو در رشته ICT (ارتباطات و فناوری اطلاعات) سپری کردم و هم اکنون دانشجوی مقطع کارشناسی رشته IT (فناوری اطلاعات و ارتباطات) گرایش مدیریت فناوری اطلاعات در مرکز آموزش علمی-کاربردی صنایع مخابرات راه دور ایران-شیراز (ITIac) هستم و هم زمان مدیریت یک شرکت خصوصی کوچک رو هم بر عهده دارم.

در واقع تاسیس شرکت نوین ارتباطات پارس (Pars Modern Communication Company) اولین تجربه من نبود؛ بلکه اولین تجربه کاری من به سال ۱۳۸۴ برمیگرده …
اولین جایی که مشغول به کار شدم به عنوان اپراتور یک کافی نت در مرکز شهر بود؛ بعد از اون به عنوان نیروی پشتیبانی جهت نگهداری و تعمیر سیستم های کامپیوتری جذب سازمان جهانگردی شدم و مسئولیت بخش فناوری اطلاعات خانه کتاب شیراز که شامل پشتیبانی از شبکه و مدیریت وب سایت های مجموعه بود رو پس از اون بر عهده داشتم. قبل از اینکه مشمول خدمت وظیفه عمومی بشم موفق شدم یه مغازه کوچیک برای خودم دست و پا کنم که البته بخاطر مشغله زیادی که توی دوران خدمتم داشتم مجبور شدم کسب و کار رو تعطیل کنم.
بعد از فراغت از خدمت سربازی مشغول یک کار نسبتا پردرآمد در پالایشگاه جنوب کشور شدم و کمتر از یکسال موفق شدم در رشته مورد علاقم در بهترین شرایط ممکن قبول بشم و این اولین قدم من در بروز رسانی اطلاعاتی بود که تا قبل از اون تنها از سر علاقه ای توصیف ناپذیر به جمع آوری اونها می پرداختم.
الان دانشجو هستم و همزمان با ادامه تحصیل سرپرستی کانون تبلیغات پاسارگاد که درواقع برند تجاری شرکت نوین ارتباطات پارس هست رو هم بر عهده دارم؛ اما مهمتر از تمام اینها به طور خارق العاده ای نسبت به کسب اطلاعات در مورد موضوعات مرتبط با کامپیوتر و بخصوص اینترنت جاذبه ای سیری ناپذیر دارم، به طوری که اگر فرصتی پیش بیاد هیچ کاری رو به مطالعه جدیدترین مطالب IT روز ترجیح نمیدم و برای مقطع کارشناسی ارشد درنظر دارم در گرایش امنیت اطلاعات ادامه تحصیل بدم.

 – دانلود رزومه کاری (C.V) من

 

SAM_0829از اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۰ با دختر خانومی جذاب و دوست داشتنی همکلاس شدم و تقریبا در زمان فارغ التحصیلی یعنی مرداد ۱۳۹۲ باهم همکار شدیم و پس از نامزدی در آبان ۱۳۹۳ بلاخره در آبان ماه سال بعدش یعنی ۱۳۹۴ رسما افتخار همسری رو به بنده دادن !

به لحاظ خلق و خو گمان می کنم اغلب اوقات خوش اخلاق و خوش خنده هستم؛ معمولا در گرفتن تصمیماتم عجله نمی کنم ولی در انجام اونها چرا؛ عموما مختصر و مفید صحبت می کنم مگر اینکه صرف زمان برای ارائه توضیحات اضافه ارزشش رو داشته باشه، سعی می کنم اشتباه نکنم اما اگر اشتباهی از من سر زد به نظرم کمترین جبران عذرخواهی هست، به نکات ریز زیادتر توجه می کنم و معمولا اکثر اوقات تنهائیم رو ترجیح میدم به فکر کردن درباره چیزهای مختلف سپری کنم؛ در روابط اجتماعی اغلب موفق هستم و فکر می کنم مسلط بودن به تکنیک های روانشناسی از ملزومات زندگی اجتماعی هست (اما هنوز دلیل عجیب بودن دانشمند های روانشناس رو درک نکردم!)؛ ترجیح میدم موهای سر و صورتم همیشه کوتاه باشه تا اینکه هر روز صبح وقت نازنینم رو به آرایش اونها اختصاص بدم، معمولا در محل کار، تحصیل و حتی برای صرف شام در یک رستوران شیک و مجلل از لباسهای رسمی با ترکیبی از رنگ های آبی یا کرم استفاده می کنم و اگر فرصتی برای تفریح پیش بیاد لباسهای اسپورت (البته به زور همسرم) ظاهرم رو به طرز شگفت آوری عوض می کنه؛ و در نهایت در گفتارم تا اونجایی که تاثیر مخرب نداشته باشه ترجیح میدم رک صحبت کنم. همواره سعی کردم طرز تفکرات و کارهایی که از درست بودنشون مطمئن هستم رو با سماجت دنبال کنم و فکر می کنم که هر کسی باید مداما رفتار هاش رو بررسی کنه و اون  خوبش رو تقویت کنه و خلقیات بدش رو با تمرین از خودش دور کنه.

و میوه این ازدواج شد پسرمون آقا ویهان که در تاریخ ۱۳۹۷/۰۹/۲۹ به جمعمون پیوست و رنگ و بویی جدید به زندگیمون داد.

در نهایت باید بگم که من حقیقتا عاشق خانوادم هستم و تنها امیدی که دارم خوشحال کردنشون هست. عقیده دارم که آدمها از عمرشون برای انجام ماموریتی که بر عهدشون هست می بایست به نحو احسن استفاده کنن و در طول زندگیشون مهر و محبت رو هرگز فرموش نکنن.